TOPlist
Kookie píše blog

...protože i programátoři z korporátu maj právo na život...

Kříž Petra Macha

Koho jsem volil na předsedu Svobodných?

Jednoznačně Petra Macha, to byla moje první myšlenka. Naše nejvýraznější a nejzkušenější osobnost. Před volbami do PSP, které pro nás budou kritické, nic jiného nepadá v úvahu. Petr Mach má největší zásluhu na tom, kde teď jsme. Máme profesionální stranu, europoslance, objevujeme se pravidelně v médiích. Jiří Hemerle má naprostou pravdu, když říká, že Petr splnil výborně svoji roli lídra a dostal se (za pomoci celé strany) do EP.

Jenže pak přišla druhá myšlenka. Proč v posledním roce odešlo ze strany víc zajímavých a aktivních členů? Proč je vidět, že aktivita a nadšení spousty členů, včetně mě, opadla? Proč máme z desítek tisíc zastupitelů v republice nějakých 60? Ne, za to Petr Mach nemůže. Jenže je nejvyšší čas s tím něco udělat. Pokud v následujících dvojích volbách Svobodní výrazně neuspějí, entuziasmus vyprchá nadobro a zařadíme se po bok obskurních ministran natrvalo. Pět let práce a nadšení se spláchne bez výsledku. Pět let práce a nadšení bez toho, abychom posunuli Česko o jediný milimetr směrem k větší svobodě a odpovědnosti.

Když Plzni nevyšly tři zápasy za sebou, před tím klíčovým letos vyhodila Miloslava Koubka a nahradila ho jakýmsi neznámým "nýmandem". Když Piráti utrpěli bolavý výsledek v eurovolbách, jejich jediná známá tvář rezignovala a do čela se opět dostal kdosi bezejmenný. Všichni odborníci si ťukali na čelo. Jenže Viktorka i Piráti se semkli a začali bojovat jeden za všechny, všichni za jednoho, přestali spoléhat na to, že to za ně oddře Koubek nebo Bartoš.

Čas se nachýlil a změna je potřebná. Jestli neuspějeme ve volbách do krajů a PSP, poslední zhasne. Chci Petra Macha premiérem. Proto volím za předsedu Romana Kříže.

This article is my 79th oldest. It is 275 words long, and it’s got 0 comments for now.